Momenti i shpërthimit të bombës në Arllat të Drenasit

Kosova

Momenti i shpërthimit të bombës në Arllat të Drenasit

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 18:35
Foto nga vendi i ngjarjes

Të hënën në fshatin Arllat të Drenasit është gjetur një kasetbombë.

Lajmin e ka dhënë administratori i fshatit, Shumzim Bujupi.

Ai ka postuar edhe një video nga momenti i shpërthimit të saj.

Bomba është gjetur larg një shtëpie të ndërtuar në lagjen Bujupin.

Ai ka falënderuar ekipin e FSK-së të cilët në mënyrë profesionale e shpërthyen bombën e mbetur nga koha e bombardimeve të NATO-s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat