Parashikimi i motit për sot

Kosova

Parashikimi i motit për sot

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 07:22
Foto ilustrim

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me kushte për riga të intensitetit të dobët, sipas Intitutit Hidrometerologjik.

Në mëngjes parashihet të ketë mjegull mesatare deri të dendur.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat