Parashikimi i motit për sot

Kosova

Parashikimi i motit për sot

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 07:23
Foto ilustrim

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe jugperëndimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat