Moti për sot, maksimalja 5 gradë

Kosova

Moti për sot, maksimalja 5 gradë

Më: 24 janar 2023 Në ora: 06:57
Foto ilustrim

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku paradite parashihen reshje riu ndërsa pasdite dobësim i tyre.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 3 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-6 m/s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat