Ftohtë e reshje bore, ky është parashikimi i motit për ditët në vazhdim

Kosova

Ftohtë e reshje bore, ky është parashikimi i motit për ditët në vazhdim

Më: 26 janar 2023 Në ora: 23:25
Ilustrim

Sipas PrishtinaWeather ditëve në vazhdim parashihet mot i ftohtë dhe i vranët.

Kohëpaskohe mundësi për reshje të dobëta bore.

27.01 – Ftohtë e kryesisht vranët. Herë pas here shkurtimisht priten edhe reshje të dobëta bore.

28.01 – Kryesisht vranët e ftohtë. Vende-vende mundësi për reshje të dobëta bore.

29.01 – Ftohtë e me vransira.

30.01 – Ftohtë, kryesisht me vransira. DItën edhe intervale me diell.

Temperaturat në rënie. Minimalet zbresin edhe në -2 e -4C, e ato maksimale në 0C e 1C.

Të enjte frynë erë e lehtë dhe mesatare nga lindja e juglindja 6-12m/s, nga dita e premte verilindore, e në fundjavë e lehtë.

Shtypja atmosferike me tendencë të rënies, e në fundjavë në rritje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat