​Moti sot

Kosova

​Moti sot

Më: 30 janar 2023 Në ora: 07:10
Foto ilustrim

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të sillen ndërmjet 3 dhe 5 gradë Celsius.

“Gjatë kësaj jave nuk parashihen reshje të intensitetit të lartë por vetëm riga dhe fjolla të dobëta bore”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat