​Moti gjatë vikendit

Kosova

​Moti gjatë vikendit

Më: 17 mars 2023 Në ora: 15:39
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pakta.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 1 gradë.

 Kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 17 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri në mestare nga drejtimi i lindjes dhe juglindjes”, thuhet në njofitm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat