​Sot mot me diell e vranësira të pakta

Kosova

​Sot mot me diell e vranësira të pakta

Më: 18 mars 2023 Në ora: 07:32
Foto ilustrim

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pakta.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 1 gradë.

Kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 17 gradë Celsius.

Pritet të fryejë erë e lehtë deri në mestare nga drejtimi i lindjes dhe juglindjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat