Mbahet tubim përkujtimor për ish-komandantin e UÇK-së

Kosova

Mbahet tubim përkujtimor për ish-komandantin e UÇK-së

Më: 18 mars 2023 Në ora: 13:14
Haqif Kadriaj

Nesër, në njëvjetorin e vdekjes së veprimtarit dhe ish-komandatit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haqif Kadriaj do të mbahet tubim përkujtimor në Suharekë.

Nga ora 12:0-00 do të bëhen homazhe te varrezat e fshatit Krushicë e Epërme.

Ndërsa, tubimi përkujtimor do të bëhet në bibliotekën e qytetit “Hajdin Berisha”, në orën 13:00, në Suahrekë.

Haqif Kadriaj ka dhënë kontribut për çështjen kombëtare, të kurorëzuar me lirinë e atdheut.

Ai ka qenë ish-komandant i togut të Batalionit të Dytë, të Brigadës 123 të Zonës së Pashtrakut.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat