Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Kosova

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Më: 19 mars 2023 Në ora: 08:23
Temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe më vranësira të pakta, njëjtë sikur dje.

“Parashikimi i Motit për vikend (18 & 19 mars 2023)!

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 1 gradë , kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 17 gradë Celsius.

Do të fryejë erë e lehtë deri në mestare nga drejtimi i lindjës dhe juglindjes.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat