Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 26 mars 2023 Në ora: 07:17
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë.

Moti do tëe jetë me pak vranësira dhe me intervale të gjata me diell.

Sipas institutit, në fushat termike parashihet të ketë rënie të lehta.

“Parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s”, është bërë e ditur në njoftim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat