Në Berlin të Gjermanisë po mbahet konferenca e 12-të e Asamblesë së Pergjithshme e Drejtoreve te Burgjeve te Evropes.

Kosova

Në Berlin të Gjermanisë po mbahet konferenca e 12-të e Asamblesë së Pergjithshme e Drejtoreve te Burgjeve te Evropes.

Më: 5 qershor 2023 Në ora: 20:03
Foto nga vendngjarja

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka nisur fazen e konsultimeve për anetaresim në këtë Organizatë.

Gjatë punimeve të asamblesë Drejtori i Përgjithshëm i SHKK-së z, Ismail Dibrani ka takuar Drejtorin e Shoqatës Ndërkombatare të Burgjeve (ICPA) z, Peter Severin.

Severi ka përgëzuar Kosovën për sukseset e arritura dhe trajtimin sipas rregullave ndërkombëtare të burgjeve të personave që mbahen në institucionet korrektuese të Kosovës.

Ata jane dakorduar për thellimim e bashkëpunimit në të ardhmen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat