Moti sot

Kosova

Moti sot

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 07:15
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu.

IHK njofton se reshje më të fokusuara do të jenë në relievin malor.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11 dhe 13 gradë , ndërkaq maksimalet nga 23 deri në 26 gradë Celsius

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtime i verilindjes dhe jugperëndimit. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat