Sot fillon matja e emisioneve nga automjetet

Kosova

Sot fillon matja e emisioneve nga automjetet

Më: 21 shtator 2023 Në ora: 06:49
Foto ilustrim

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, mban në aktivitetin hulumtues për matjen e emisioneve nga automjetet.

Ky aktivitet është duke u zhvilluar në bashkëpunim me Agjencinë Japoneze në kuadër të realizimit të fazës së dytë të Projektit të JICA-s - “Kontrolli i ndotjes së ajrit në Republikën e Kosovës”, si dhe Policinë e Kosovës (Komunikacioni Rrugor) dhe Komunën e Prishtinës.

Në aktivitet do të marrë pjesë Zv. Ministri Avni Zogiani, në pikën e hulumtimit –Dalja në Magjistrale-Mazgit, drejtimi për Prishtinë, nga ora 10:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat