Mot i vranët, temperaturat deri në 8 gradë Celsius

Kosova

Mot i vranët, temperaturat deri në 8 gradë Celsius

Më: 30 nëntor 2023 Në ora: 07:14
Foto ilustrim

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 0 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius.

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit e lehtë deri mesatare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat