Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

Kosova

Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

Më: 22 maj 2024 Në ora: 21:08
Halil Kastrati dhe Erdogan

Humanisti nga Kosova, Halil Kastrati është nderuar me “Çmimin e Mirësisë, nga Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan.

Kastrati ka thënë se këtë çmim ia dedikon të gjithë donatorëve të Shoqatës “Jetimat e Ballkanit”

“Duke e ndje këtë çmim obligim dhe motivim për punët në misionin tonë, këtë çmim ia dedikoj të gjithë donatorëve të Shoqatës sonë. Falënderoj Presidentin Erdogan!

Kryetarin e Dijanetit të Turqisë Prof.Dr. Ali Erbash, Drejtorin e Përgjithshëm të Fondacionit të Dijanetit të Turqisë z. Izani Turan, për nderin që më bënë, ka shkruar Kastrati.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat