Mot sot i vranët dhe me riga shiu

Kosova

Mot sot i vranët dhe me riga shiu

Më: 23 maj 2024 Në ora: 06:54
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik ka ka bërë të ditur se në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-25gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtime i juglindjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat