Parashikimi i motit për këtë fundjavë

Kosova

Parashikimi i motit për këtë fundjavë

Më: 24 maj 2024 Në ora: 15:33
Ilustrim

Këtë fundjavë parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell, njoftojnë nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Të shtunën, vranësirat gjatë ditës vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të jenë mes 22-25 gradë Celsius.

Edhe të dielën parashihet të mbajë mot afërsisht i ngjashëm, me diell dhe vranësira të cilat mund të sjellin riga lokale shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës mes 23-25 gradë Celsius.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat