Mot me diell dhe vranësira

Kosova

Mot me diell dhe vranësira

Më: 6 qershor 2024 Në ora: 07:25
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1-4m/s. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat