Moti me diell dhe pjesërisht i vranët

Kosova

Moti me diell dhe pjesërisht i vranët

Më: 11 qershor 2024 Në ora: 06:46
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashikohet mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius.

Ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat