Mot përvëlues, këto janë temperaturat për sot

Kosova

Mot përvëlues, këto janë temperaturat për sot

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 06:52
Foto ilustrim

Një ndër ditët më të gjata të vitit është dita e enjte dhe pritet të mbajë mot plotësisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë veror.

Do të ketë koncentrime të larta të pluhurit Saharian në atmosferë dhe në sipërfaqe.

Temperaturat maskimale parashihen deri në 37 gradë Celsius.

Ditëve të ardhshme po ashtu na pret mot shumë i nxehtë dhe me diell. Temperaturat në Kosovë deri në 38 gradë Celsius, në Shqipëri deri në 42 gradë Celsius, në Maqedoninë Veriore deri në 40 gradë Celsius.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat