Pishina e Gërmisë hap dyert për pushues më 28 qershor

Kosova

Pishina e Gërmisë hap dyert për pushues më 28 qershor

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 14:10
Pishina e Gërmisë

Pishina e Gërmisë do të hapet me 28 qershor.

Kështu kanë bënë të ditur nga faqja e kryeqytetit në Facebook.

“Ju njoftojmë se Pishina e Gërmisë është duke përfunduar edhe përgatitjet e fundit dhe do të hap dyert për qytetarë me datën 28 qershor”, thuhet shkurt në njoftim.

Ndryshe, gjatë kësaj jave temperaturat në vend janë regjistruar deri në 35 gradë Celsius.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat