Mungesë kuorumi në Kuvend, deputeti i LSDM-së Darko Kaeski pozitiv me Covid 19

Maqedonia

Mungesë kuorumi në Kuvend, deputeti i LSDM-së Darko Kaeski pozitiv me Covid 19

Më: 18 janar 2021 Në ora: 14:35
Kuvendi i Maqedonisë

Deputeti i LSDM-së Darko Kaeski ka rezultuar pozitiv me Covid 19.

Ndërsa pritet të dalin rezultatet edhe për një deputet tjetër.

Për këtë arsye, shumica nuk ka mundur të sigurojë forum për të filluar seancën e 30-të në të cilën mes tjerash në rend dite ndodhen Ligji për Regjistrim, Interpelanca e Opozitës e ngritur për Nikolla Dimktrovin dhe një sërë ligjesh të tjera.

Deputetët e Opozitës edhe pse të regjistruar në Kuvend nuk janë futur në sallë për të siguruar kuorum për punë e Kuvendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat