Carovska: Gjysmëvjetori i dytë do të jetë i njëjtë si i pari, qëndrojmë në mësim online

Maqedonia

Carovska: Gjysmëvjetori i dytë do të jetë i njëjtë si i pari, qëndrojmë në mësim online

Më: 9 mars 2021 Në ora: 22:38
Mila Carovska

“Gjysmëvjetori e dytë do të jetë si e para. Ne mbetemi në të njëjtin pozicion për mësimin online”, tha sonte Ministrja e Arsimit, Mila Carovska.

Ministrja tha se të gjitha protokollet janë duke u zbatuar. Nuk ka përhapje të brendshme të sëmundjes, kështu që është e qëndrueshme.

Sipas saj, protokollet e maturës do të harmonizohen me Komisionin për Sëmundjet Infektive dhe bordin e maturës, i cili natyrisht do të zhvillohet për më pak nxënës.

“Të gjitha hapësirat në shkolla do të vihen në dispozicion për maturën dhe unë jam i sigurt se protokollet nuk do të rrezikojnë shëndetin e studentëve”, tha Carovska.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat