Ilmi Selami: E kuptueshme është frika e qytearëve nga shkuarja e regjistruesve nëpër shtëpi në kushte pandemie

Maqedonia

Ilmi Selami: E kuptueshme është frika e qytearëve nga shkuarja e regjistruesve nëpër shtëpi në kushte pandemie

Më: 18 mars 2021 Në ora: 22:43
Ilmi Selami: E kuptueshme është frika e qytearëve nga shkuarja e regjistruesve nëpër shtëpi në kushte pandemie

Zëvendësdrejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Ilmi Selami thotë se e kuptueshme është frika e qytetarëve që gajtë kohës së pandemisë të pranohen regjistruesit.

Selami në “Rruga drejt” në Alsat këtë e theksoi në pyetjen për frikën e qytetarëve duke parë parasysh gjendjen e përkeqësuar. Sipas tij, Qeveria dhe KSI kanë miratuar protokolle me çka sigurohet një proces më i sigurt i regjistrimit.

“Frika te qytetarët ekziston dhe është e kuptueshme”, tha Selami.

Ai theksoi se përderisa nuk ka ndonjë vendim tjetër ata si ESHS duhet të vazhdojnë me realizimin e regjistrimi të popullsisë.

“Deri sa nuk ka ndonjë vendim nga Kuvendi, ne duhet të vazhdojmë me procesin”, theksoi Selami.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat