Padi për tre persona në Maqedoni, shkaku i PCR testeve të falsifikuara

Maqedonia

Padi për tre persona në Maqedoni, shkaku i PCR testeve të falsifikuara

Më: 19 prill 2021 Në ora: 13:06
Foto Ilustrim

Prokuroria e Shkupit ka ngritur padi për tre persona për falsifikim të PCR testeve dhe të njejtët kanë dashur të largohen nga vendi.

“Edhe pse e kanë ditur se nuk janë testuar në laboratoritë e caktuara, ata kanë prezantuar PCR test negativ para autoriteteve para se të ngjiten në aeroplan.

Autoritetet në aeroport i kanë njohur testet e falsifikuara dhe i kanë ndaluar të njejtit” thonë nga Prokuroria e Shkupit.

Kjo nuk është hera e parë që në Maqedoni janë duke ndaluar falsifikues të testeve për Covid-19. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat