Kabineti i Pendarovskit: Qëndrimet e Presidentit mbi ngjarjet e 27 Prillit ishin të qarta për publikun para takimit me Mickoskin

Maqedonia

Kabineti i Pendarovskit: Qëndrimet e Presidentit mbi ngjarjet e 27 Prillit ishin të qarta për publikun para takimit me Mickoskin

Më: 8 maj 2021 Në ora: 16:04
Stevo Pendarovski

“Qëndrimet e Presidentit Stevo Pendarovski mbi ngjarjet e 27 Prillit ishin të qarta për publikun e Maqedonisë dhe ato nuk vareshin aspak nga takimi me Mickoskin”, kanë reaguar sot nga Kabineti i Presidentit ndaj deklaratës së sotme të liderit të opozitës.

“Fakti që pas takimit të djeshëm nuk kishte deklaratë të përbashkët ose konferencë të përbashkët për shtyp, tregon qartë se secili nga bashkëbiseduesit pas takimit tha vetëm qëndrimet dhe vlerësimet e tyre për ato ngjarje.

Përndryshe, Presidenti Pendarovski kurrë nuk komenton publikisht për detajet dhe kërkesat nga bashkëbiseduesit e tij, veçanërisht ata që janë jashtë temave të njoftuara për diskutim, kështu që ai nuk do ta bëjë këtë as këtë herë”, thuhet në reagim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat