Kontesti Maqedoni-Bullgarinë: Në tavolinë është propozimi portugez

Maqedonia

Kontesti Maqedoni-Bullgarinë: Në tavolinë është propozimi portugez

Më: 5 qershor 2021 Në ora: 13:50
Ilustrim

Asgjë nuk fshehim, në tavolinë është propozimi portugez.

Ne thamë se kjo për ne paraqet bazë të mirë në çka mund të gjendjet zgjidhja, kështu i komentoi fillimisht Zoran Zaev akuzat e OBRM-PDUKM-së për bisedime të fshehta të qeverisë me Sofjen zyrtare.

Zaev tha se deklarata të tilla nga partia më e madhe opozitare mund të dëmtojnë procesin euro-integrues të vendit.

“Kam treguar në mënyrë eksplicite dhe të qartë, nëse gjuha dhe identiteti maqedonas janë në tavolinë, ne nuk negociojmë. Ja data 22, do të mësohet për çfarë është biseduar, kjo i bie për rreth 18 ditë nga dita e sotme”, tha mes tjerash Zaev.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat