Deri më 11 tetor mund të paraqiten për votim të infektuarit me coronavirus dhe personat në izolim

Maqedonia

Deri më 11 tetor mund të paraqiten për votim të infektuarit me coronavirus dhe personat në izolim

Më: 6 tetor 2021 Në ora: 17:47
Foto ilustrim

Votuesit që ndodhen në karantinë për shkak të infektimit me coronavirus dhe votuesit që iu është caktuara masa e vetizolimit me vendim nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor do të mund ta njoftojnë Komisionin Zgjedhor deri më 11 tetor për votim.

Personat që do të aplikojnë për voti do të votojnë të shtunën më 16 tetor.

Bashkërisht me personat e sëmurë, të dobët.

Krahas njoftimit në Komisionin Zgjedhor, personi duhet të dorëzojë edhe vërtetim mjekësor për sëmundjen dhe dokumentacion tjetër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat