Nuk punon aparati biometrik, votimi nuk fillon në kohë në një vendvotim në në Butel

Maqedonia

Nuk punon aparati biometrik, votimi nuk fillon në kohë në një vendvotim në në Butel

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 08:13
Qendra e votimit

Aparatet biometrike të cilat për herë të parë po përdoren në vend për të identifikuar votuesit, po bëhen pengesë për nisjen në kohë të procesit të votimit.

Kështu, në vendvotimin numër 2919/1 në shkollën fillore “Petar Zdravskovski – Penko” në Butel nuk punon aparati biometrik, dhe procesi i votimit nuk ka filluar në ora 07:00, por me 30 minuta vonesë.

Priten llambat UV që të fillojë votimi sipas procedurës së vjetër, ku votuesit janë identifikuar në mënyrë manuale.

Sot po mbahen zgjedhjet edhe në Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat