Sela: Fitojmë në Gostivar dhe Dibër, balotazh shkojmë në Çair, Bogovinë, Tearcë dhe Vrapçisht

Maqedonia

Sela: Fitojmë në Gostivar dhe Dibër, balotazh shkojmë në Çair, Bogovinë, Tearcë dhe Vrapçisht

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 22:10
Ziadin Sela

Kryetari i Partisë Aleanca për Shqiptarët, Ziadin Sela, në daljen e tij të parë pas mbylljes së votimeve tha se partia e tij fiton dy komant urbane, atë të Gostivarit dhe të Dibrës. Ndërsa në komunat lokale shkojnë në Çair, Bogovinë, Tearcë dhe Vrapçisht.

Fituam Gostivarin dhe Dibrën, i fituam që raundin e parë, ndërsa në 5 komuna të tjera shkojmë në raund të dytë, do të ketë balotazh. Besoj që ne do t’ia dalim bashkë me qytetarët që numri i komunave që udhëhiqen nga opozita shqiptare të jetë më i madh”, tha Sela duke shtuar se në Strugë, Bogovinë, Tearcë dhe Çair shkojnë në balotazh.

“Sa i përket Komunës së Tetovës do të duhet të presim nëse shkojmë apo jo në balotazhe.

Duhet t’i presim informatat”, tha Sela.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat