Ali Ahmeti shpall fitoren e BDI-së: Komunat që morëm dhe ku presim raundin tjetër

Maqedonia

Ali Ahmeti shpall fitoren e BDI-së: Komunat që morëm dhe ku presim raundin tjetër

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 23:31
Ali Ahmeti

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka shpallur fitoren e partisë së tij në zgjedhjet e së dielës në Maqedoni.

Një një konferencë për shtyp, Ahmeti tha se BDI ka fituar në Likovë, Pllasnisë dhe Saraj që në raundin e parë.

Ndërkohë, sipas tij, BDI udhëeheq edhe në Tetovë, Çair, Kërçovë, Strugë, Zhelinë, Tearcë dhe Bogovinë.

Ahmeti tha se shkohet në balotazh në Dibër, Vrapçisht dhe Çashkë, kurse theksoi se presin ende për Gostivarin. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat