Mariçiq: Sipas Raporteve të KE-së, është bërë përparim i madh në fushën e gjyqësisë

Maqedonia

Mariçiq: Sipas Raporteve të KE-së, është bërë përparim i madh në fushën e gjyqësisë

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 11:42
Bojan Mariçiq

Sipas Raporteve të KE-së, është bërë përparim i madh në fushën e gjyqësisë, thotë Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq, në “Studio 10” në “TV24”.

“Raportet e KE-së për progresin e Maqedonisë janë realiste, ka përparim të madh në gjyqësor, kemi notë mesatare, do të thotë i përgatitur në mënyrë të moderuar.

Shërbimi publik nuk preket sepse ka shumë rrethana kritike. Rastet e PSP-së kanë vazhduar, ka shumë gjëra që janë bërë për këto 4 vjet që nuk na kanë lëvizur nga një “shtet i kapur”. Nuk duhet të harrojmë se kemi të bëjmë me pasoja lehtësuese për një vit e gjysmë.

Raporti është i vërtetë, është fakt që është mirë që opozita është në Kuvend”, thotë Mariçiq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat