Sulmuan gjyqtarin në ndeshjen futbollistike, arrestohen dy persona nga Shkupi

Maqedonia

Sulmuan gjyqtarin në ndeshjen futbollistike, arrestohen dy persona nga Shkupi

Më: 7 nëntor 2021 Në ora: 20:32
Foto ilustrim

Policia dje ka arrestuar dy persona nga Shkupi, për shkak se kanë sulmuar gjyqtarin gjatë një ndeshje futbolli.

“Me datë 6 nëntor në ora 13:05, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë, në stacionin policor kanë ndaluar A.N. (45) dhe T.F. (42), të dy nga Shkupi.

A.N. është ndaluar për prishje të rendit dhe qetësisë publike me të bërtitura dhe sjellje të pahijshme, ndërsa T.F. sepse ka sulmuar fizikisht gjyqtarin e futbollit J.B. pas ndeshjes së futbollit të superligës për të rinj ndërmjet Shkendijës dhe Vardarit”, njoftojnë nga MPB.

Pas dokumentimit të rastit, ndaj tyre do të bëhet procedim përkatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat