​Vazhdon seanca, pritet votimi i Qeverisë së re së Maqedonisë Veriore

Maqedonia

​Vazhdon seanca, pritet votimi i Qeverisë së re së Maqedonisë Veriore

Më: 16 janar 2022 Në ora: 22:33
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut

Ka filluar seanca në Kuvendin e Maqedonisë Veriore, ku deputetët tashmë janë kthyer në sallë pas një pauze.

Pas pak pritet të mbajnë fjalime katër koordinatorët e grupeve parlamentare, dhe në fund një fjalim nga Dimitar Kovaçevski.

Pas fjalimeve, pritet edhe votimi i Qeverisë së re. 

Vijon...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat