Panovski: Ndoshta do të hyja në Komisionin për Sëmundje Infektive, por në kushtet e mia

Maqedonia

Panovski: Ndoshta do të hyja në Komisionin për Sëmundje Infektive, por në kushtet e mia

Më: 17 janar 2022 Në ora: 20:51
Nikolla Panovski

Një pjesë e mediave sot kanë raportuar se planifikon të propozojë mjekët Nikolla Panovski dhe Dragan Danaillovski për anëtarë të Komisionit për Sëmundje Infektive.

Doktor Panovski në një prononcim për “Fokus” thotë se këtë e ka dëgjuar nga mediat dhe partitë nuk i propozojnë anëtarë të Komisionit.

E kam dëgjuar nga mediat. Nuk propozojnë zyrtarisht partitë, as qeveria, është komision i ministrit të shëndetësisë, sqaron Panovski.

I pyetur nëse do të pranonte të ishte pjesë e Komisionit të Sëmundjeve Infektive, ai u përgjigj:

“Ndoshta, por në kushtet e mia, që nuk besoj se do të pranohen. Kushti i parë është heqja e certifikatave”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat