Osmani-Xhaferoviq: Maqedonia e Veriut dhe Bosnje dhe Hercegovinën kanë marrëdhënie të ngushta miqësore

Maqedonia

Osmani-Xhaferoviq: Maqedonia e Veriut dhe Bosnje dhe Hercegovinën kanë marrëdhënie të ngushta miqësore

Më: 15 prill 2022 Në ora: 13:07
Bujar Osmani, Shefik Xhaferoviq

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në kuadër të vizitës së tij në Bosnje dhe Hercegovinë ka takuar kryetarin e Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, Shefik Xhaferoviq.

“Të dy vendet ndajnë qëndrime të përbashkëta për të ardhmen e rajonit, përmes rrumbullakimit ë perspektivës sonë evropiane, si pjesë e trashëgimisë dhe përgjegjësisë sonë politike.

Gjithashtu, shpreha angazhimin tonë të fortë se Marrëveshja e Paqes së Dejtonit është gur-themel për paqen dhe prosperitetin e B&H edhe për të gjithë rajonin.

Me Bosnje dhe Hercegovinën kemi marrëdhënie të ngushta miqësore, që dëshirojmë që t’i avancojmë edhe më tej, në interes të shteteve dhe qytetarëve tanë”, shkruan Osmani pas takimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat