OBRM-Popullore: Propozimi francez ka shumë elemente që janë në interes të Maqedonisë së Veriut

Maqedonia

OBRM-Popullore: Propozimi francez ka shumë elemente që janë në interes të Maqedonisë së Veriut

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 17:45
Ljube Boshkovski

OBRM-Popullore thotë se propozimi francez ka shumë elemente që janë në interes të Maqedonisë së Veriut

Nga partia e Ljube Boshkovskit vlerësojnë se propozimi është i dobishëm për tejkalimin e vetos dhe vazhdimin e integrimit evropian të vendit.

“Në të njëjtën kohë u bëjë thirrje të gjithë ata që kritikuan propozimin francez të mos e hedhin në atmosferë por të kritikojnë konkretisht pjesët që ata i konsiderojnë që nuk janë në interes të Maqedonisë së Veriut.

Në këtë mënyrë do të demonstrojnë se së paku e respektojnë propozimin francez”, thuhet në deklaratën e partisë.

Edhe presidenti i Bullgarisë fqinje, Rumen Radev, tha sot se propozimi francez aktualisht është më i miri për tejkalimin e mosmarrëveshjes mes dy vendeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat