Petrov: Identiteti dhe gjuha janë tipare themelore, BE nuk na nevojitet me çdo kusht

Maqedonia

Petrov: Identiteti dhe gjuha janë tipare themelore, BE nuk na nevojitet me çdo kusht

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 22:09
Andrej Petrov

Identiteti dhe gjuha janë tipare themelore, ndërsa BE-në nuk e kemi nevojë me çdo kusht. Ne duam të vazhdojmë bisedimet, të pranohemi si të gjitha shtetet tjera në këtë familje të madhe evropiane, thotë Andrej Petrov, anëtar i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së në emisionin “24 Otvoreno”.

“Ne nuk kemi asnjë problem me propozimet e vendeve të mëdha evropiane që duan të kapërcejnë mosmarrëveshjen. Kemi problem me paparimitetin që ekziston dhe që është rezultat i një politike shantazhuese të Bullgarisë që nuk do të sjellë asgjë të mirë”, tha Petrov.

“Nga aspekti taktik, ajo që është bërë sot është një veprim i madh”, tha Petrov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat