Vodhi 50 litra karburant nga makina ndërtuese në autostradën Kërçovë-Ohër, arrestohet 50-vjeçari

Maqedonia

Vodhi 50 litra karburant nga makina ndërtuese në autostradën Kërçovë-Ohër, arrestohet 50-vjeçari

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 12:46
Foto ilustrim

Gjysëm ore pas mesnate policët e SPB-së Ohër ka arrestuar N.S. (59) nga fshati Trebenishtë, komuna e Debarcës.

Nga MPB bëjnë të ditur se ai paraprakisht është kapur duke vjedhur karburant nga një makinë pune në autostradën në ndërtim Kërçovë-Ohër.

Ndërsa janë gjetur edhe dy tuba plastikë me rreth 50 litra karburant.

Nga MPB thonë se pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të ndritet kallëzim përkatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat