Propozimi i fundit francez/ Rama thirrje Maqedonisë së Veriut: Pranojeni! I hap rrugën…

Maqedonia

Propozimi i fundit francez/ Rama thirrje Maqedonisë së Veriut: Pranojeni! I hap rrugën…

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 17:19
Edi Rama dhe Emmanuel Macron

Kryemiistri Rama i ka bërë thirrje popullit maqedonas të pranojnë propozimin e presidencës franceze për zgjidhjen e konfliktit me Bullgarinë.

Rama shkruan se propozimi përfundimtar I jep mundësi pranimi pa rezervë Maqedonisë së Veriut dhe I hap rrugën negociatave për anëtarësim të dy vendeve.

Propozimi i fundit francez, i cili është edhe përfundimtari,i jep Maqedonisë së Veriut mundësinë e një pranimi pa rezervë dhe hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për anëtarësimin e të dy vendeve në Bashkimin Europian! Vëllezërve maqedonas&shqiptarë në MV u them: Pranojeni!- shkruan Rama. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat