Kryeministri Kovaçevski nesër pret në takim Ziadin Selën

Maqedonia

Kryeministri Kovaçevski nesër pret në takim Ziadin Selën

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 18:10
Ziadin Sela

Kryemnistri i vendit Dimitar Kovaçevski në konferencën e stome për shtyp njoftoi se gjatë ditës së nesërme do të takohet me kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela.

Kovaçevski tha se takimi do të bëhet në kuadër të konsultimit të gjërë mbi propozimin e ri francez për zgjidhjen e çështjes me Bullgarinë, respektivisht për hapjen e rrugës evropaien të vendit.

“Ka mbetur për konsultime edhe një pjesë e partive opozitare. Unë mëngjesin e sotëm kisha telefonatë me zotëri Ziadin Selën, kështu që me siguri nesër do të takohemi, bashkë me zv/kryeministrin për Çështje Evropiane, që ti prezantohet dhe shpjegohet në të gjitha pjesët propozimin që e kemi në tavolinë”, deklaroi Kovaçevski.

“Takimet janë rezultat i një sërë ideve të planifikuara konsultative me liderët e opozitës, si pjesë e konsultimit të gjerë për propozimin e presidencës franceze”, njoftoi Qeveria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat