​Ali Ahmeti: S’mund të ketë kuptim festa e flamurit kombëtar pa kujtuar dëshmorët

Maqedonia

​Ali Ahmeti: S’mund të ketë kuptim festa e flamurit kombëtar pa kujtuar dëshmorët

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 13:35
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka deklaruar se nuk mund të ketë kuptim festa e flamurit kombëtar pa kujtuar ata që dhanë jetën e tyre në shërbim të lirisë së atdheut.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se ditën e shënimit të 28 Nëntorit e filluan sot në Shkollën Fillore “Rexhep Voka” në Shipkovicë, në hyrje të së cilës si përkujtim frymëzues i rinisë në rrugën e dijes, do të qëndrojë busti i dëshmorit të kombit, Xhemil Abdurahmani.

“Flamuri ynë nuk është përkulur asnjëherë falë djemve si ai! Lavdi e përjetshme Xhemilit dhe të gjithë dëshmorëve të kombit”, ka shkruar Ahmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat