Spasovski: Shtetin e kemi pozicionuar si faktor kredibil në luftën kundër tregtisë së palejuar me narkotikë

Maqedonia

Spasovski: Shtetin e kemi pozicionuar si faktor kredibil në luftën kundër tregtisë së palejuar me narkotikë

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 13:37
Oliver Spasovski

Në luftën kundër tregtisë ilegale me drogë, SPB Shkup vitin e kaluar mund të mburret me konfiskim të 215 kilogramë rekord marihuanë, ndërsa këtë vit madje 1,5 kilogramë kokainë, publikoi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, në profilin e tij në Facebook.

“Shtetin e kemi pozicionuar si faktor kredibil në luftën kundër tregtisë së palejuar me narkotikë. Si MPB vazhdojmë pa kompromis të punojmë në çrrënjosjen e kësaj dukurie.

Rritje për 6,52 për qind shënohet edhe në grabitjet dhe plaçkitjet e ndriçuara në rajonin e SPB Shkup për periudhën janar-tetor 2022”, ka shkruar Spasovski.

Ai porositi se vazhdojnë me intensitet të rritur në përmirësimin e gjendjes së sigurisë, si në rajonin e SPB Shkup, ashtu edhe në territorin e tërë shtetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat