LSDM: Tërheqja e pjesshme e bllokadës nuk do të thotë zgjidhje, Mickoski dhe OBRM-PDUKM ta zgjidhin problemin që krijuan

Maqedonia

LSDM: Tërheqja e pjesshme e bllokadës nuk do të thotë zgjidhje, Mickoski dhe OBRM-PDUKM ta zgjidhin problemin që krijuan

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 18:26
Foto ilustrim

Heqja e pjesshme e bllokadës në kryeqytet nuk do të thotë zgjidhje për kolapsin e transportit publik në Shkup, të krijuar nga OBRM-PDUKM e paaftë. Mickoski dhe OBRM-PDUKM të gjejnë zgjidhje për problemin që krijuan dhe ta çlirojnë Shkupin dhe vendin nga bllokada dhe kaosi, thuhet në një komunikatë të LSDM-së.

“Kryetari, kryetari i Këshillit, shumica në Këshillin e Qytetit të Shkupit, drejtorët dhe anëtarët e bordeve drejtuese të ndërmarrjeve publike në Shkup janë të gjithë punëtorë të OBRM-PDUKM-së.

Le të ulen dhe të punojnë, për të gjetur një zgjidhje për kolapsin e trafikut në Shkup.

Mjaftoi të përjetojnë qytetarët”, thuhet në njoftimin e LSDM-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat