Nikolloski: Qëllimi primar i OBRM-PDUKM-së është të sigurojë vetë shumicën që të mos jemi nën shantazh dhe presion

Maqedonia

Nikolloski: Qëllimi primar i OBRM-PDUKM-së është të sigurojë vetë shumicën që të mos jemi nën shantazh dhe presion

Më: 27 janar 2023 Në ora: 20:24
Aleksandar Nikolloski

Nëse mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare, me cilën parti shqiptare do të bënte koalicion OBRM-PDUKM?

Në këtë pyetje sonte në “10 minuta” në “TV21” është përgjigjur Aleksandar Nikolloski, nënkryetar i OBRM-PDUKM-së.

Sipas tij, synimi primar i tyre është që të sigurojnë shumicën në Kuvend që të mos shantazhohen dhe tu bëjë presion nga askush.

Por, siç thotë Nikolloski, ata sigurisht që i respektojnë përfaqësuesit e partive shqiptare, ndërsa dëshira e tyre është të bashkëpunojnë me forcat politike opozitare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat