LSDM: Dështoi skenari i agjentëve të kaosit, Mickoski dhe Apasiev

Maqedonia

LSDM: Dështoi skenari i agjentëve të kaosit, Mickoski dhe Apasiev

Më: 5 shkurt 2023 Në ora: 09:32
Foto ilustrim

Qytetarët dhe shteti nuk lejuan të nëpërkëmbet kontributi dhe rëndësia e Goce Dellçevit, nuk lejuan të lëndohet krenaria kombëtare dhe ndjenjat e popullit maqedonas, nuk lejuan keqpërdorime për fëlliqësirat politike të agjentëve të kaosit.

Përpjekjet e Mickoski-t, Apasiev-it dhe OBRM-PDUKM-së, së bashku me të njëjtit mendim në anën tjetër të kufirit dhe OBRM-së bullgare, për të sjellë kaosin në të cilin po punonin, dështuan.

Do të mbahet mend se patriotët e rrejshëm nga OBRM-PDUKM dhe pengu i Apasiev, Hristijan Mickoski, u përpoqën ta përçajnë popullin, të njollosin veprën e Dellçevit dhe dështuan.

Tani është e rëndësishme të vazhdohet në rrugën e drejtë evropiane të unitetit dhe kohezionit për interesa shtetërore dhe kombëtare. Kjo është mënyra e vetme për të arritur qëllimet tona të përbashkëta, thuhet ne komunikaten e LSDM-se. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat