Kallëzim penal për “dhunë fizike” ndaj një personi në Manastir

Maqedonia

Kallëzim penal për “dhunë fizike” ndaj një personi në Manastir

Më: 2 tetor 2023 Në ora: 11:02
Foto ilustrim

Policia e kriminalistikës në SPB Manastir në Prokuroria Themelore Publike e Manastirit ka paraqitur kallëzim penal kundër P.J.(37) nga Manastiri për shkak të ekzistimit të dyshimeve për vepër penale “dhunë” nga neni 386 i Kodit Penal.

Më 30.09.2023, në objektin mirëpritës në kompleksin “Pazari i ri” në Manastir, i akuzuari e ka sulmuar fizikisht I.V. (38) nga Manastiri, duke përdorur send prej druri.

Pas masave të marra, oficeri i policisë e kanë gjetur dhe e kanë ndalur të akuzuarin.

Ai është paraqitur para gjykatës për procedure paraprake, e cila ka caktuar masën e paraburgimit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat