Sot u pa më së miri fytyra e disa deputetëve të LDK-së si ajo e Arben Gashit

Opinione

Sot u pa më së miri fytyra e disa deputetëve të LDK-së si ajo e Arben Gashit

Adem Bytyçi Nga Adem Bytyçi Më 15 janar 2022 Në ora: 18:14
Seanca e sotme e parlamentit kundër mbajtjes së referendumit të Serbisë në territorin e Kosovës 

Fytyra e vërtetë e disa deputetëve në seancën e sotme të parlamentit të Kosovës kundër mbajtjes së referendumit të Serbinë në Kosovë, u pa më së miri!

Seanca e sotme e parlamentit të Kosovës për të marrë vendim për mos të lejuar mbajtjen e referendumit të shtetit serb në shtetin e Kosovës, tregon mjerimin e disa deputetëve, si e Arben Gashit dhe disa të tjerëve, të cilët me diskutimet  e tyre banale jepnin për të kuptuar se deputetët e tillë nuk do të duhej të ishin fare fare deputetë të Parlamentit të Kosovës.

Përjashtim nga ky grup i deputetëve nuk meriton as akademiku nga anëtarësia e LDK-së, të cilit më vjen turp t'ia zë emrin në gojë, i cili  më shumë filozofonte se sa ishte i interesuar për të dhënë kontribut për të mos lejuar mbajtjen e Referendumit të shtetit të Serbisë në shtetin e Kosovës.

Si një mërgimtar i cili është i lidhur shpirtërisht me fatet e Kosovës, duke përcjellur seancën e sotme të parlamentit të Republikës së Kosovës, u ndjeva shumë keq, kur vëreja se disa deputetë në vend që t'i dilnin në krah Kryeministrit Kurti, për të mos e mumdësuar mbajtjen e referendumit të shtetit të Serbisë në shtetin e Kosovës, si një akt kundër sovranitetit të Kosovës, nuk mund  të fshehnin urrejtjen patologjike që e kishin ndaj Kryeministrit Kurti.

Unë them se me deputetë të tillë nuk të mund të mbrohet sovraniteti i Kosovës nga agresioni kushtetues dhe politik i shtetit të Serbisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat