I pyesim sqepkojrilët politikë të opozitës, se a punon Albin Kurti për Kosovën apo jo?

Opinione

I pyesim sqepkojrilët politikë të opozitës, se a punon Albin Kurti për Kosovën apo jo?

Nga: Sulejman Mehazi Më: 15 janar 2022 Në ora: 19:04
Sulejman Mehazi

Parlamenti i Kosovës në krye me Konjufcën, miratoi rezolutë kundër referendumit të Serbisë në Kosovë, kurse sqepkojrilët politikë përkulësit e Vuçiqit thonë se Albin Kurtit punon për Serbinë.

LVV-ja e Kurtit që nga pavarësia e Kosovës Listën Serbe eliminoi nga pushteti, në anën tjetër sqepkojritët politikë të Vuçiqit thonë se Kryeministri Albin Kurti është proserb;

LVV-ja e Kurtit eliminoi dëshirat e Vuçiqit për shkëmbime territoresh, në anën tjetër sqepkojrilat politikë të Vuçiqit thonë se Kryeministri Albin Kurti është proserb e prorus;

LVV-ja e Kurtit gjatë dialogut në Bruksel jo vetëm presidentit të Serbisë Vuçiqit ia ka humbur busullën e dialogut, por edhe evropianëve Borellit e Lajçakut, kurse sqepkojrilët politikë të opozitës thonë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, punon për Serbinë;

LVV-ja e Kurtit nuk ia ndien fare për asociacionet serbe në Kosovë, kurse sqepkojrilat politikë të Kosovës thonë për Kryeministrin Albin Kurtin se është proserb. Sa qesharakë, ironikë, cinikë e ziliqarë janë sqepkojrilët politikë ndaj Albin Kurtit e LVV-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat